Manažerka Plasma Place podruhé darovala plazmu

Není to poprvé, kdy náš tým jde příkladem ostatním. Již několik našich sestřiček i externích spolupracovníků darovalo krevní plazmu, aby pomohli dobré věci a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jak odběr probíhá. Dva odběry plazmy má teď za sebou i naše manažerka Plasma Place Marika Karpf.

„Nedávno jsem se rozhodla, že z pozice managementu je důležité si proces darování plazmy vyzkoušet na vlastní kůži a současně tak udělat dobrý skutek. Dodržela jsem všechna doporučení, včetně pitného režimu, a všechno proběhlo nad rámec mého očekávání velmi příjemně a uvolněně. Dokonce jsem si skoro celý odběr povídala s naší opakovanou dárkyní. Nyní jsem tedy absolvovala již druhý odběr, který je nezbytný, aby se plazma mohla vůbec použít a zpracovat pro dobrou věc,“ říká paní Karpf. Dva odběry jsou důležité pro to, aby se plazma mohla použít pro výrobu důležitých léčiv. Proč tomu tak je, už víte z našeho článku Proč jeden odběr nestačí.

Druhý odběr trval přesně 37 minut a bylo při něm odebráno 705 mililitrů plazmy. Paní manažerka si také musela projít nezbytným vyplněním dotazníku a lékařským vyšetřením.

„Při testech se ukázalo, že mám ukázkový krevní obraz, takže jsem si docela oddychla a měla upřímnou radost. Naši dárci mají velkou výhodu v tom, že jsou zdarma pod pravidelným lékařským dohledem. Svůj zdravotní stav tak mají pod kontrolou, a to je podle mě jedna z největších výhod dárcovství.“

Podle paní manažerky byly obě návštěvy odběrového sálu z pohledu reálného klienta příjemnou a inspirativní zkušeností, kterou bude rozhodně opakovat i v budoucnu. Finanční náhrady se i v druhém případě vzdala ve prospěch nadačního fondu Kapka naděje.