Máme otevřeno. Darovat u nás je bezpečné

Naše odběrová centra zůstávají nadále otevřená bez omezení. Darovat můžete i mezi okresy, pokud si vyplníte čestné prohlášení. Díky našim opatřením se nemusíte bát zvýšeného rizika nákazy. Naopak, svoje zdraví s námi budete mít pod kontrolou.

Jak zajišťujeme bezpečí dárců?
  1. V našich centrech, stejně jako v jiných zdravotnických zařízeních, nyní platí povinnost nosit respirátory. Těmi se chrání nejen dárci, ale i veškerý personál.
  2. Veřejné prostory pravidelně uklízíme a desinfikujeme. I odběrové křeslo, na které si jdete sednout na odběr, je vždy čistě připravené jen pro vás.
  3. Veškerý tým testujeme na přítomnost koronaviru.
  4. Jako dárce plazmy máte svůj zdravotní stav pod kontrolou díky pravidelným lékařským prohlídkám, které vždy před odběrem absolvujete.
  5. Za odběr získáte finanční náhradu 700 Kč, která může sloužit mimo jiné pro nákup vitamínů pro podporu imunity.
  6. Každé pondělí navíc dárcům zdarma rozdáváme balení Vitamínu D3.
Můžete k nám i mimo okres

Pokud k nám jezdíte z jiného okresu, vyplňte prosím na cestu formulář, který naleznete zde. Jako účel cesty zaškrtněte cestu do zdravotnických zařízení. Pokud nevlastníte tiskárnu, je možné si čestné prohlášení napsat i ručně. Pro cestu zpět vám na recepci na požádání vystavíme i potvrzení o absolvovaném odběru.

Věříme, že si i během následujících dní rádi najdete čas na pomoc druhým i na setkání s vašimi oblíbenými sestřičkami. Vážíme si toho, že i v této době pomáháte potřebným, a moc se na vás těšíme.