Překonali jste s námi rekord. Děkujeme!

Už podruhé jsme v Plasma Place uspořádali Týden krevní plazmy. Jedná se o svátek, který má připomenout důležitost dárcovství krevní plazmy a upozornit na nedostatek této životodárné tekutiny. Naším cílem bylo také překonat rekord v počtu litrů odebrané plazmy na pobočkách Plasma Place. A to se podařilo!

Týden krevní plazmy trval na všech našich pobočkách od 14. do 27. října 2019. Tenhle týden měl u nás čtrnáct dní proto, aby se ho mohli zúčastnit všichni dárci a nebyli omezeni datem svého posledního odběru. Každý dárce během tohoto svátku u nás dostal certifikát o účasti a další dárky, proto jsme nechtěli účast nikomu odepřít.

Během těchto dní se u nás podařilo vybrat dohromady 2394 litrů krevní plazmy. Tolik litrů se nám za dva týdny ještě odebrat nepodařilo, proto se skutečně jedná o rekord a my děkujeme všem dárcům, kteří do toho šli s námi a zapojili se!

Kromě dárců děkujeme také personálu, který měl během Týdne krevní plazmy opravdu napilno, ale všechno zvládnul bravurně a s dobrou náladou.

V neposlední řadě děkujeme všem osobnostem, které v jednotlivých krajích Týden krevní plazmy podpořili a zavítaly na naše pobočky.

Například v Praze to byl tenista Tomáš Berdych a rybář Jakub Vágner, V Ústí nad Labem hokejista Jan Čaloun nebo politik Zdeněk Matouš, České Budějovice navštívil hokejista Aleš Kotalík.

Všichni si popovídali s dárci, rozdávali fotografie i autogramy a pro ostatní dárce nám tu nechali podepsané předměty do soutěží. Sledujte naše sociální sítě a brzy se dozvíte, kdo se stane jejich šťastnými výherci.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří s námi pomáháte, a už teď se těšíme na Týden krevní plazmy 2020.