Spolupracujeme s projektem SOVIČKA NA CESTÁCH a pomáháme dvakrát

Odběrové centrum Plasma place začalo nově spolupracovat s charitativním projektem SOVIČKA NA CESTÁCH. Ten podporuje lidi s mentálním postižením v organizaci Handicap centrum Srdce.

Takzvaná pomoc na druhou je specifikem odběrového centra krevní plazmy Plasma place v Praze i Hradci Králové. Kromě toho, že dárci mohou svou plazmou zachránit život druhým nebo pomoci vyléčit zákeřnou nemoc, mohou se také vzdát své finanční náhrady za odběr ve prospěch vybraného nadačního fondu či charitativního projektu. Plasma place spolupracuje například s Nadačním fondem Veroniky Kašákové nebo Kapkou naděje. Nově podepsalo odběrové centrum také memorandum o spolupráci s charitativním projektem SOVIČKA NA CESTÁCH, který se snaží zlepšovat život lidem s mentálním postižením a autismem. Jeho patronkou je modelka a moderátorka Monika Leová, která v Plasma place daruje pravidelně krevní plazmu a ráda pomáhá druhým.

„Se Sovičkou spolupracuji již tři roky a je to pro mě srdcová záležitost. Mám nevlastní sestru ve Vietnamu, která má Downův syndrom. Dovedu si tak představit, kolik péče a pozornosti potřebuje. Část výtěžku v prvním roce dokonce poslala organizace jí, aby ji podpořila. O to víc si toho vážím,“ řekla exotická kráska a dodala: „Loni se nám z výtěžku podařilo pořídit nové hřiště a letos bychom rádi zakoupili nový mikrobus. Ten starý už skoro nejezdí. Zájemci si mohou zakoupit sovičku z chráněných dílen přímo na webu www.sovickanacestach.cz nebo věnovat finanční náhradu za odběr krevní plazmy na konto tohoto projektu. Všem, kteří nám pomohou dosáhnout našeho snu pořídit mikrobus, předem moc děkuji,“ popsala projekt exotická kráska, která se rozhodla darovat krevní plazmu již první den spolupráce, a sice v nově otevřené pobočce Plasma place v Hradci Králové.

Darování plazmy jí nevadí a doporučuje jej i jako příjemné setkání s přáteli. „V dnešní uspěchané době se můžete v Plasma place sejít třeba s kamarádkou, dát si něco dobrého, při odběru si pokecat a spojit příjemné setkání s užitečným. Je tu opravdu příjemné prostředí a darovat plazmu je to nejmenší, co může člověk pro pomoc druhým udělat. Já věřím na karmu a ta se vrací, takže pomáhejte,“ uzavřela Monika.