PRAHA: 735 208 208
HRADEC KRÁLOVÉ: 601 031 031
CHCI DAROVAT PLAZMU, JSEM:
PRVODÁRCEPRAVIDELNÝ DÁRCE

Tenista Tomáš Berdych podpořil Týden krevní plazmy

V rámci Týdne krevní plazmy, který probíhá od 8. do 13. října, k nám do Plasma Place na Andělu zavítal známý český tenista Tomáš Berdych. Daroval krevní plazmu a podpořil tak naši snahu překonat rekord v odebraném počtu litrů této životadárné tekutiny.

Odběr krevní plazmy Tomáš absolvoval s úsměvem, oporu mu dělala jeho manželka Ester. Po úspěšném odběru proběhlo setkání sportovce s vedením našeho centra. Máme velkou radost, že se nám podařilo navázat spolupráci s nadací Tomas Berdych Foundation, kterou Tomáš Berdych založil v roce 2013 s cílem podporovat rozvoj sportovních aktivit dětí i dospělých.

Nově tedy můžete v našem centru najít kasičku Tomášovy nadace a svoji finanční náhradu 600 Kč věnovat právě tam. Rozvoj sportu je velmi důležitý, protože v konečném důsledku pomáhá také jako prevence proti spoustě onemocnění.

Děkujeme Tomášovi za jeho podporu, stejně tak jako vám – všem našim dárcům. Krevní plazma je nezbytná pro výrobu léčiv i dalších látek, které jsou pro některé nemocné pacienty životně důležité. V rámci Týdne krevní plazmy chceme upozornit na tuto problematiku a máme radost, že se stovky našich dárců zapojily do pokusu o překonání rekordu.