Známé osobnosti darovaly plasmu a pomohly hned dvakrát

Přišli, strávili na místě necelou hodinku a pomohli tím hned několika lidem najednou. O kom je řeč? Populární televizní moderátorka Monika Leová společně s hokejisty HC Sparta Jaroslavem Hlinkou a Janem Piskáčkem, a mistrem světa v rychlostní kanoistice a dvojnásobným olympijským medailistou Josefem Dostálem darovali krevní plasmu v novém moderním odběrovém centru Plasma Place v sousedství zastávky metra Anděl. Finanční náhrady se poté vzdali ve prospěch projektu Srdcerváči podporující zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

„Chodím dávat krev. Plasmu dnes ale daruji poprvé. Vzorem je mi moje maminka, která má za sebou již padesát odběrů,“ svěřila se Monika Leová, která přišla do nového centra Plasma Place darovat krevní plasmu právě se svojí maminkou a také s přítelem. „Je to úplně pohodová záležitost. Vůbec to nebolí, navíc je tu velmi příjemné prostředí i milý personál,“ dodala Monika. „Pomáhat takto druhým je to minimum, které každý z nás může udělat. Určitě tu nejsem naposledy,“ doplnil ji sparťanský hokejista Jan Piskáček.

Darováním plazmy pomůžete zachránit život druhým nebo vyléčit zákeřnou nemoc. Pravidelní dárci získají finanční náhradu ve výši až 1 100 korun měsíčně. V novém odběrovém centru Plasma place Zlatý Anděl máte možnost pomoci ještě více. Pokud se vzdáte finanční náhrady za odběr, poputují peníze na konto organizace Srdcerváči.